Seks w Indiach jest bardzo zróżnicowany. Obowiązuje bardzo dużo pozycji seksualnych, a także metod uprawiania miłości. Do seksualności podchodzi się z bardzo dużym szacunkiem.

W hinduizmie kobiety oceniane są za bardziej seksualne niż mężczyźni. Są one w stanie przeżywać dużo bardziej seks i mają do tego większe zdolności. Cenione było doprowadzanie kobiety do orgazmu. Świadczyło to o udanej więzi seksualnej. Orgazmy czyniły z kobiety osobę szczęśliwą, ale również wierną i silną. Seks w tym społeczeństwie ma również znaczenie mistyczne. Ukazuje człowiekowi prawdę o wszechświecie. Pokazuje jego zmysłowość, walkę z energią i silami kosmosu. Ostrzega się jednak, że życie seksualne co prawda może być źródłem szczęścia, ale szczęście może być również największym wrogiem człowieka. Powinno się poddawać szczęście samokontroli. Hinduizm ceni ascezę seksualną oraz celibat. Jest to droga prowadząca do wyzwolenia z uwarunkowań materialnych oraz oddania się rozwojowi duchowemu. Potępiane jest kazirodztwo, cudzołóstwo, homoseksualizm, prostytucja, gwałt i zoofilia.

Sex w Indiach, a małżeństwo

Tradycyjna rodzina hinduska, która opierała się na patriarchacie liczyła około 50 osób. Dwukrotnie cała rodzina zbierała się w ciągu dnia przed domowym ołtarzem znajdującym się przed domem, aby złożyć ofiarę. Bardzo cenione w tym społeczeństwie były dzieci, które darzono bardzo dużą miłością. Okres ciąży podlegał licznym rytuałom. Miały one na celu ochronić zarówno kobietę, jak i dziecko. Po porodzie ojciec wypowiadał nad dzieckiem wersety z wed i karmił je miodem. Potomkiem przez pierwsze lata życia opiekowała się matka.

Małżeństwo traktowano jako coś trwałego. Zawierane było w bardzo młodym wieku i było poprzedzone odpowiednim przygotowaniem, także pod względem seksualnym. Kobieta była wychowywana w wielkim poszanowaniu dla macierzyństwa. Małżeństwo było kojarzone przez rodziców. Astrolodzy ustalali termin ceremonii zaślubin. Ceremonia ta była bardzo bogata. Na czole kobiety tworzono złoty znak weselny. Zwieńczeniem uroczystości była wspólna modlitwa przed ołtarzem. Mąż ślubował żonie pobożność, bogactwo i rozkosz. Po ślubie, małżonkowie prze trzy noce nie mogli ze sobą współżyć. Czwartego dnia żona odwiązywała żółtą taśmę umocowaną przez matkę na przegubie ręki, co symbolicznie wyrażało zerwanie więzi z domem. W kolejnych dniach zakres intymności małżonków wzrastał i dochodził do pełnego współżycia.

fot. gesturegraphics.wordpress.com

Load More Related Articles
  • Seks podczas pandemii

    Seks w czasie epidemii

    Epidemia koronawirusa wiąże się z różnorakimi obostrzeniami wpływającymi na  różne aspekty…
  • sex chiny

    Zęby kasztana wodnego, dno doliny, a sex

    Seksualność Chińczyków w okresie obowiązywania religii taoistycznej bardzo się rozwinęła. …
  • Seksualność w chinach

    Jak Chińczycy uprawiają seks?

    Wpływ na seksualność Chińczyków miało bardzo dużo czynników. Jednym z nich był konfucjaniz…
Load More In Sex na świecie

Dodaj komentarz

Check Also

Seks w czasie epidemii

Epidemia koronawirusa wiąże się z różnorakimi obostrzeniami wpływającymi na  różne aspekty…